AI w służbie języka polskiego


AI w służbie języka polskiego - to tytuł kolejnego spotkania online w ramach Kongresu Języka Polskiego w Kanadzie. Podczas spotkania zgłębimy fascynujący świat sztucznej inteligencji i jej możliwości w przetwarzaniu języka naturalnego! Odkryjemy, jak sztuczna inteligencja, w tym zaawansowane systemy, takie jak np. ChatGPT, transformuje sposób, w jaki używamy języka polskiego. Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych sztuczną inteligencją, językiem polskim i nie tylko - nauczycieli, studentów, badaczy i pasjonatów nowych technologii. Spotkanie odbędzie się w środę 20 grudnia o godz. 21.00 (czasu PL) na Platformie MS Teams. Wstęp wolny.

 

Podczas spotkania będziemy omawiać innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji, które umożliwiają maszynom zrozumienie i generowanie języka polskiego w sposób naturalny i intuicyjny. Spotkanie rzuci światło na to, jak sztuczna inteligencja może wspierać edukację, tworzenie treści, tłumaczenia i wiele innych aspektów języka.

 

Spotkanie poprowadzi dr Michał Kalisz z Katedry Podstaw Informatyki, Wydział Filozofii KUL – obronił pracę doktorską z socjologii na temat sztucznej inteligencji w cyfryzacji życia społecznego, doświadczony dydaktyk w zakresie programowania i kształcenia zawodowego informatyków, koordynator kierunku Sztuczna Inteligencja KUL


Link do spotkania: https://tiny.pl/cs6t6

Spotkanie jest częścią projektu „Promocja języka polskiego wśród Polonii kanadyjskiej” realizowanego przez Centrum Polonijne KUL, Fundacja Rozwoju KUL i kanadyjski oddział Towarzystwa Przyjaciół KUL, dofinansowanego przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki.


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona