Aktualności

Rektor KUL w Berlinie: Chcemy dzielić się dobrem i wiedzą na całym świecie

- Nasza oferta edukacyjna spotkała się w Niemczech z bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego dziś chcemy przynieść to co mamy najlepsze w postaci dydaktyki opartej na znakomitych badaniach, które prowadzą nasi naukowcy - zapewniał w Ambasadzie RP w Berlinie rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Podczas spotkania inaugurującego obecność Centrum Polonijnego KUL w Niemczech przedstawiciele uniwersytetu przedstawili ofertę 3 edycji kursów realizowanych w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

 

 

2023-09-24 Czytaj dalej...

Rektor KUL do rodzin polonijnych: Wspólnym fundamentem są wartości chrześcijańskie

- Wspólnym fundamentem dla rodzin są wartości chrześcijańskie. To uczestnictwo w Mszy św., wspólna modlitwa, rozmowa, ale również wspomniane wartości, które my, jako katolicka uczelnia ze 105-letnią historią pielęgnujemy - mówił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas wystąpienia na VI Światowym Kongresie Rodzin Polonijnych w Gdańsku. Rektor przedstawił ofertę edukacyjną dla Polonii oraz zaprosił do udziału w kursach i szkoleniach 3. edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, które działa w ramach Centrum Polonijnego KUL. W Kongresie bierze udział blisko 500 osób z 28 krajów.
2023-09-15 Czytaj dalej...

Lato z KUL 2023 z dofinansowaniem Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

 
2023-08-11 Czytaj dalej...

Wakacje z KUL 2023 dla dzieci polonijnych

Centrum Polonijne KUL i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają dzieci i młodzież polonijną do udziału w letnim obozie "Lato z KUL 2023". Od 12 do 19 sierpnia w Domu Pracy Twórczej KUL - Rajchertówce w Kazimierzu Dolnym młodzi wezmą udział w warsztatach językowych, dziennikarskich, filmowych i artystycznych podnoszących ich wiedzę o języku, kulturze i historii Polski. Będzie też czas na integrację i wspólną zabawę. Udział w obozie jest dla uczestników bezpłatny.


2023-08-04 Czytaj dalej...

Zmiana nazwy na Centrum Polonijne KUL

Decyzją ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, rektora KUL, ulega zmianie nazwa Akademii Polonijnej KUL. Zgodnie z zarządzeniem z dnia 21 lipca 2023r. nowa nazwa jednostki odpowiedzialnej na KUL za koordynację i rozwój działań podejmowanych przez KUL na rzecz Polonii, to Centrum Polonijne KUL.

2023-07-27

Londyńskie biuro Studium KUL rozpoczęło działalność

Biuro dla Polonii i Polaków ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, wchodzące w skład Akademii Polonijnej KUL, zostało 11 czerwca uroczyście otwarte w Ambasadzie RP w Londynie. Główne zadania nowej jednostki – Biura Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą – to m.in. organizacja zajęć stacjonarnych, szkoleń i studiów podyplomowych, konferencji, sympozjów, debat tematycznych, zajęć z języka polskiego oraz kursów podnoszących kwalifikacje, skierowanych m.in. do nauczycieli szkół polskich.

 

2023-06-12 Czytaj dalej...

Ruszyła rekrutacja do III edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą!

W ofercie rekrutacyjnej III edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, prowadzonego przez Akademię Polonijną KUL jest aż 18 propozycji kursów. Wśród nowości znalazły się m.in. sztuczna inteligencja, logopedia, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kultura języka polskiego, historia literatury, studium reportażu i wywiadu oraz chrześcijaństwo i judaizm – wspólne korzenie.

Zajęcia, w formie wykładów i warsztatów, rozpoczną się jesienią. Spotkania będą miały formułę online, jednak przewidziane są również zjazdy m.in. w Paryżu i Londynie. Akademia Polonijna KUL przygotowała także specjalną propozycję dla USA i Kanady, z uwzględnieniem różnic czasowych. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie polonia.kul.pl.

2023-05-18 Czytaj dalej...

Paryż! Dziękujemy za Dni KULtury Polskiej

Otwarcie wystawy w Polskim Seminarium w Paryżu „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata”, panele dyskusyjne z udziałem naukowców KUL oraz koncerty artystów Muzykologii KUL pozwoliły środowiskom polonijnym na zetknięcie się z kulturą i sztuką ojczyzny podczas majowych Dni Kultury Polskiej w Paryżu, za organizację których odpowiadała Akademia Polonijna KUL.

 

2023-05-18 Czytaj dalej...

Zapraszamy na Majowe Dni KULtury Polskiej w Paryżu

Koncerty artystów Muzykologii, wystawa poświęcona papieżowi z Polski, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla uczniów – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na „Dni KULtury Polskiej”, które odbędą się w dniach 12-14 maja 2023 w Paryżu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wieloletni fotograf Jana Pawła II Grzegorz Gałązka.

 

2023-04-28 Czytaj dalej...

Marsz Papieski w Paryżu z udziałem Akademii Polonijnej KUL

W 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II kilkaset tysięcy Polaków w kraju i poza granicami uczciło pamięć polskiego papieża poprzez np. marsze papieskie. Polonia francuska również włączyła się w obchody rocznicowe organizując Marsz Polonijny, który ruszył spod Seminarium Polskiego do Parku Jana Pawła II w Issy-les-Moulineaux, na południowo-zachodnich przedmieściach Paryża. Udział w Marszu wzięli dyrektorzy AP KUL i Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

2023-04-03 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona