Aktualności

Ruszyła rekrutacja do III edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą!

W ofercie rekrutacyjnej III edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, prowadzonego przez Akademię Polonijną KUL jest aż 18 propozycji kursów. Wśród nowości znalazły się m.in. sztuczna inteligencja, logopedia, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kultura języka polskiego, historia literatury, studium reportażu i wywiadu oraz chrześcijaństwo i judaizm – wspólne korzenie.

Zajęcia, w formie wykładów i warsztatów, rozpoczną się jesienią. Spotkania będą miały formułę online, jednak przewidziane są również zjazdy m.in. w Paryżu i Londynie. Akademia Polonijna KUL przygotowała także specjalną propozycję dla USA i Kanady, z uwzględnieniem różnic czasowych. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie polonia.kul.pl.

2023-05-18 Czytaj dalej...

Paryż! Dziękujemy za Dni KULtury Polskiej

Otwarcie wystawy w Polskim Seminarium w Paryżu „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata”, panele dyskusyjne z udziałem naukowców KUL oraz koncerty artystów Muzykologii KUL pozwoliły środowiskom polonijnym na zetknięcie się z kulturą i sztuką ojczyzny podczas majowych Dni Kultury Polskiej w Paryżu, za organizację których odpowiadała Akademia Polonijna KUL.

 

2023-05-18 Czytaj dalej...

Zapraszamy na Majowe Dni KULtury Polskiej w Paryżu

Koncerty artystów Muzykologii, wystawa poświęcona papieżowi z Polski, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla uczniów – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na „Dni KULtury Polskiej”, które odbędą się w dniach 12-14 maja 2023 w Paryżu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wieloletni fotograf Jana Pawła II Grzegorz Gałązka.

 

2023-04-28 Czytaj dalej...

Marsz Papieski w Paryżu z udziałem Akademii Polonijnej KUL

W 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II kilkaset tysięcy Polaków w kraju i poza granicami uczciło pamięć polskiego papieża poprzez np. marsze papieskie. Polonia francuska również włączyła się w obchody rocznicowe organizując Marsz Polonijny, który ruszył spod Seminarium Polskiego do Parku Jana Pawła II w Issy-les-Moulineaux, na południowo-zachodnich przedmieściach Paryża. Udział w Marszu wzięli dyrektorzy AP KUL i Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

2023-04-03 Czytaj dalej...

Pierwsi Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Świadectwa i certyfikaty ukończenia kursu Nowe media i komunikacja, podpisane przez JM Rektora KUL, odebrali pierwsi Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Podczas ostatniego spotkania szkoleniowego, w Seminarium Polskim w Paryżu, stacjonarnie udział wzięli uczestnicy kursu m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii i USA oraz kilkadziesiąt osób z innych krajów poprzez transmisję online. Absolwentom gratulacje złożyli w Paryżu dr hab. Janusz Bień, prof. KUL, dyrektor Akademii Polonijnej KUL oraz jego zastępca, dr Wojciech Wciseł, Koordynator Studium.

2023-04-06 Czytaj dalej...

Międzynarodowy Konkurs “W duchu Strzeleckiego”

"Strzelecki – Przyjaciel rdzennej ludności" to tytuł międzynarodowego konkursu, którego inicjatorem jest sydnejska organizacja Kosciuszko Heritage Inc., wspierana m.in. przez Ambasadę RP w Canberze i Polską Fundację Kościuszkowską w Warszawie. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 25 tysięcy dolarów australijskich oraz inne, atrakcyjne nagrody rzeczowe. W Konkursie prace zostaną nagrodzone w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej oraz poetyckiej. 

2023-03-27 Czytaj dalej...

Rektor KUL powołał Akademię Polonijną

Współpraca z Polonią, mediami i organizacjami polonijnymi oraz koordynacja i rozwój działań podejmowanych przez KUL na rzecz Polonii, m.in. poprzez organizację Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, to główne zadania nowo powstałej Akademii Polonijnej KUL. – Chcemy jeszcze skuteczniej wychodzić naprzeciw potrzebom naszych rodaków za granicą i stwarzać nowe możliwości współpracy i działań na rzecz Polonii podkreślił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, powołując władze Akademii.

2023-03-16 Czytaj dalej...

Rektor KUL zainaugurował drugą edycję Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Ponad 160 osób z różnych części świata,  m.in. Norwegii, Wietnamu, Australii, Rumunii, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Włoch i Niemiec wyraziło gotowość uczestnictwa w kursach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.  - Dziś spłacany dług wdzięczności za wsparcie, które jako uniwersytet, w trudnych czasach otrzymywaliśmy od Polonii - zaznaczył rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski, inicjator studium. 

2023-03-04 Czytaj dalej...

Zaproszenie na Inaugurację 2 edycji Studium

Ponad 160 uczestników w 7 kursach rozpocznie naukę w 2 edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Wydarzenie online, z udziałem rektora KUL, rozpocznie się w sobotę 4 marca o godzinie 15.00. Zapraszamy do udziału!

2023-03-04 Czytaj dalej...

Ruszyła rekrutacja na drugą edycję do Studium KUL dla Polonii

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Oferta edukacyjna obejmuje szkolenia m.in. z promocji kultury polskiej, nowych mediów i komunikacji, teologii i nowej ewangelizacji, opieki nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, profilaktyki zachowań ryzykownych oraz poradnictwa i strategii wspierających. Jest także nowość: kurs skutecznego menagera i lidera zespołu, podstawy zarządzania. Kursy rozpoczną się w marcu br.

 

2023-02-07 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona