Aktualności

Rektor KUL powołał Akademię Polonijną

Współpraca z Polonią, mediami i organizacjami polonijnymi oraz koordynacja i rozwój działań podejmowanych przez KUL na rzecz Polonii, m.in. poprzez organizację Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, to główne zadania nowo powstałej Akademii Polonijnej KUL. – Chcemy jeszcze skuteczniej wychodzić naprzeciw potrzebom naszych rodaków za granicą i stwarzać nowe możliwości współpracy i działań na rzecz Polonii podkreślił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, powołując władze Akademii.

2023-03-16 Czytaj dalej...

Rektor KUL zainaugurował drugą edycję Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Ponad 160 osób z różnych części świata,  m.in. Norwegii, Wietnamu, Australii, Rumunii, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Włoch i Niemiec wyraziło gotowość uczestnictwa w kursach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.  - Dziś spłacany dług wdzięczności za wsparcie, które jako uniwersytet, w trudnych czasach otrzymywaliśmy od Polonii - zaznaczył rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski, inicjator studium. 

2023-03-04 Czytaj dalej...

Zaproszenie na Inaugurację 2 edycji Studium

Ponad 160 uczestników w 7 kursach rozpocznie naukę w 2 edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Wydarzenie online, z udziałem rektora KUL, rozpocznie się w sobotę 4 marca o godzinie 15.00. Zapraszamy do udziału!

2023-03-04 Czytaj dalej...

Ruszyła rekrutacja na drugą edycję do Studium KUL dla Polonii

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Oferta edukacyjna obejmuje szkolenia m.in. z promocji kultury polskiej, nowych mediów i komunikacji, teologii i nowej ewangelizacji, opieki nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, profilaktyki zachowań ryzykownych oraz poradnictwa i strategii wspierających. Jest także nowość: kurs skutecznego menagera i lidera zespołu, podstawy zarządzania. Kursy rozpoczną się w marcu br.

 

2023-02-07 Czytaj dalej...

Biuro Studium KUL dla Polonii rozpoczęło działalność w Paryżu

Biuro w Paryżu dla Polonii i Polaków z Francji, Belgii, Holandii i Luksemburga, wchodzące w skład międzynarodowego projektu Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, zostało uroczyście otwarte w paryskim Seminarium Polskim. Wydarzeniu, które odbyło się 14 stycznia 2023 r., towarzyszyła konferencja "Nowoczesny patriotyzm, jak promować wartości w dzisiejszym świecie".

 

2023-01-16 Czytaj dalej...

Otwarcie Biura Studium KUL w Paryżu

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Polska Misja Katolicka we Francji zapraszają do udziału w uroczystym otwarciu Biura Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą w Seminarium Polskim w Paryżu, które odbędzie się w sobotę 14 stycznia o godz. 16.45 w Seminarium Polskim w Paryżu (Issy-Les-Moulineaux, 11 rue Jules Guesde, dojazd: Metro linia 12, stacja Mairie d'Issy). Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja pt. „Nowoczesny patriotyzm, jak promować wartości w dzisiejszym świecie. Współczesne wyzwania komunikacyjne, nowe media i technologie”.

Szczegóły wydarzenia i program w rozwinięciu.

2023-01-07 Czytaj dalej...

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność

Przez najbliższe sześć miesięcy profesorowie KUL i eksperci w poszczególnych dziedzinach poprowadzą kursy jakie przygotował uniwersytet w ramach działalności Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.  - Jesteśmy gotowi do podjęcia wyzwań naukowo-dydaktycznych - zapewnił uczestników studium rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski. Chęć udziału w kursach I edycji wyraziło ponad 300 osób z 11 krajów.

 

2022-11-06 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona