Aktualności

2023 rok w Centrum Polonijnym KUL

Trzy edycje kursów Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, otwarcie biur w Paryżu i Londynie, inauguracja obecności w Niemczech i Kanadzie, wakacyjny obóz dla dzieci i młodzieży polonijnej "Lato z KUL", organizacja Dni Kultury Polskiej w Paryżu a także aktywny udział w kongresach, konferencjach i spotkaniach z Polonią na całym świecie. Centrum Polonijne KUL podsumowało działalność w 2023 roku.
 
 
2023-12-31 Czytaj dalej...

AI w służbie języka polskiego

AI w służbie języka polskiego - to tytuł kolejnego spotkania online w ramach Kongresu Języka Polskiego w Kanadzie. Podczas spotkania zgłębimy fascynujący świat sztucznej inteligencji i jej możliwości w przetwarzaniu języka naturalnego! Odkryjemy, jak sztuczna inteligencja, w tym zaawansowane systemy, takie jak np. ChatGPT, transformuje sposób, w jaki używamy języka polskiego. Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych sztuczną inteligencją, językiem polskim i nie tylko - nauczycieli, studentów, badaczy i pasjonatów nowych technologii. Spotkanie odbędzie się w środę 20 grudnia o godz. 21.00 (czasu PL) na Platformie MS Teams. Dostęp wolny.

 

 

2023-12-19 Czytaj dalej...

Wyzwania stojące przed językiem polskim na emigracji - zaproszenie na spotkanie

Zainaugurowany w niedzielę 10 grudnia w Mississaudze Kongres Języka Polskiego w Kanadzie to wykłady, prelekcje, dyskusje, warsztaty i spotkania o języku polskim. W najbliższą niedzielę 17 grudnia zapraszamy na spotkanie online z prof. Magdaleną Smoleń-Wawrzusiszyn, dyrektorem Instytutu Językoznawstwa KUL, która zajmuje się m.in. nauczaniem języka polskiego jako obcego/drugiego/odziedziczonego, kulturą języka polskiego, etyką i estetyką komunikacji językowej oraz retoryką stosowaną. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.30🇵🇱 (11.30🇨🇦).

2023-12-16 Czytaj dalej...

Zjazdy na weekend (16-17 grudnia) - linki do spotkań

W związku z trwającą rejestracją LAST MINUTE do kursów Studium poniżej zamieszczamy linki do spotkań inaugurujących kursy w sobotę i niedzielę (16-17 grudnia 2023). Zapraszamy do udziału!

2023-11-25 Czytaj dalej...

Misją KUL jest wspieranie Polonii w Kanadzie i na całym świecie

- 105 lat uniwersytetu zobowiązuje, zwłaszcza że przetrwanie tego czasu, momentami trudnego historycznie, uczelnia zawdzięcza ludziom z całego świata, w tym Polonii - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL, otwierając Kongres Języka Polskiego w Kanadzie. Wydarzenie w oblackiej parafii p.w. Świętego Maksymiliana Kolbego w Mississadze, zainaugurowało obecność Centrum Polonijnego KUL w Kanadzie.
 
2023-12-11 Czytaj dalej...

Kongres Języka Polskiego w Kanadzie - zaproszenie

Wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli środowisk polonijnych oraz koncert artystów Muzykologii KUL i występ Zespołu Pieśni i Tańca RADOŚĆ - Joy to główne punkty Kongresu Języka Polskiego, który odbędzie się w Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga w Kanadzie. Organizatorem jest Centrum Polonijne KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL, Misjonarze Oblaci z Prowincji Wniebowzięcia NMP oraz kanadyjski oddział Towarzystwo Przyjaciół KUL.
Szczegółowy program wydarzenia w rozwinięciu.
 
 
2023-12-09 Czytaj dalej...

Rejestracja do Studium - last minute!

W związku z ogromnym zainteresowaniem kursami 3. edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, oraz licznymi pytaniami i prośbami wielu osób z całego świata o możliwość dołączenia do kursów, uruchamiamy rejestrację last minute! Zapisywać się można do tych kursów, które jeszcze nie miały swoich pierwszych zjazdów. Szczegóły w rozwinięciu.

 

2023-11-20 Czytaj dalej...

Studium KUL dla Polonii z trzecią edycją aż 18 kursów (relacja video)

Sztuczna inteligencja, logopedia, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kultura języka polskiego czy kurs reportażu i wywiadu dziennikarskiego to tylko niektóre z nowości Centrum Polonijnego KUL, które przygotowało na nowy rok akademicki aż 18 kursów edukacyjnych dla Polaków żyjących poza granicami kraju. Inauguracja trzeciej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, z udziałem władz i wykładowców KUL oraz kursantów z 30 krajów, odbyła się zdalnie 18 listopada 2023 r.

2023-11-18 Czytaj dalej...

Rusza trzecia edycja kursów Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Kolejnych 1400 osób z 30 krajów rozpocznie zajęcia w 18 kursach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. 4 z nich dedykowane są dla Polonii z USA i Kanady z uwzględnieniem różnic czasowych. W sobotę 18 listopada o 9.00 (czasu warszawskiego) Centrum Polonijne KUL zainauguruje 3 edycję kursów Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

2023-11-17 Czytaj dalej...

Spotkania informacyjne dla kandydatów do Studium KUL (3 edycja)

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla osób zainteresowanych udziałem w kursach 3. edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Spotkania online na MS Teams odbędą się dziś, w środę 8 listopada, w dwóch grupach.
2023-11-08 Czytaj dalej...


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona