Oferta dla Polonii i Polaków za granicą

Szkolenia, kursy, studia podyplomowe, a także organizacja konferencji, sympozjów, debat tematycznych, kursów i zajęć z języka polskiego i podnoszących kwalifikacje, np. dla nauczycieli szkół polskich, to główne zadania Centrum Polonijnego KUL (CPK), które koordynuje działania w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

 

CPK chce współpracować z Polonią i Polakami za granicą, z Ambasadami i Konsulatami RP, organizacjami polonijnymi, Polskimi Misjami Katolickimi, parafiami, przedstawicielami i liderami lokalnych społeczności, mediami polonijnymi, szkołami i wszystkimi, którym zależy na budowaniu dobrych relacji z Rodakami w Polsce i poza jej granicami. CPK, poprzez działania Studium, chce stwarzać okazję i możliwości do podnoszenia kompetencji i zdobywania wiedzy Polonii i Polakom w każdym wieku. Chce inspirować i organizować spotkania, zajęcia i kursy promujące kulturę polską dla młodzieży i dzieci polonijnych, np. podczas letnich obozów wakacyjnych.

 

Aktualnie główna oferta edukacyjna Studium Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą to 6 półrocznych, bezpłatnych dla uczestników, ok. 80-godzinnych kursów realizowanych w systemie hybrydowym (planowane jest minimum jedno spotkanie stacjonarne w jednym z krajów uczestników zajęć).

 

Dotychczas, w II edycjach kursów, zrealizowano kursy:

  • z opieki nad przewlekle chorymi i opieki paliatywnej,
  • poradnictwa i strategii wspierających,
  • profilaktyki zachowań ryzykownych,
  • nowych mediów i komunikacji,
  • promocji kultury polskiej,
  • teologii i nowej ewangelizacji,
  • skutecznego menagera i lidera zespołu, podstawy zarządzania.

 

W przygotowaniu są kolejne kursy.

Centrum Polonijne KUL zaprasza do współpracy!
Jeżeli macie Państwo jakiś pomysł na konferencję, sympozjum, warsztaty czy spotkanie tematyczne to CPK jest gotowe współorganizować takie wydarzenie zapraszając do udziału naukowców i dydaktyków oraz ekspertów KUL zapewniając im przelot i pobyt.

Zapraszamy do współpracy!


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona