Aktualności

Rejestracja do Studium - last minute!

W związku z ogromnym zainteresowaniem kursami 3. edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, oraz licznymi pytaniami i prośbami wielu osób z całego świata o możliwość dołączenia do kursów, uruchamiamy rejestrację last minute! Zapisywać się można do tych kursów, które jeszcze nie miały swoich pierwszych zjazdów. Szczegóły w rozwinięciu.

 

2023-11-20 Czytaj dalej...

Studium KUL dla Polonii z trzecią edycją aż 18 kursów (relacja video)

Sztuczna inteligencja, logopedia, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kultura języka polskiego czy kurs reportażu i wywiadu dziennikarskiego to tylko niektóre z nowości Centrum Polonijnego KUL, które przygotowało na nowy rok akademicki aż 18 kursów edukacyjnych dla Polaków żyjących poza granicami kraju. Inauguracja trzeciej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, z udziałem władz i wykładowców KUL oraz kursantów z 30 krajów, odbyła się zdalnie 18 listopada 2023 r.

2023-11-18 Czytaj dalej...

Rusza trzecia edycja kursów Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Kolejnych 1400 osób z 30 krajów rozpocznie zajęcia w 18 kursach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. 4 z nich dedykowane są dla Polonii z USA i Kanady z uwzględnieniem różnic czasowych. W sobotę 18 listopada o 9.00 (czasu warszawskiego) Centrum Polonijne KUL zainauguruje 3 edycję kursów Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

2023-11-17 Czytaj dalej...

Spotkania informacyjne dla kandydatów do Studium KUL (3 edycja)

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla osób zainteresowanych udziałem w kursach 3. edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Spotkania online na MS Teams odbędą się dziś, w środę 8 listopada, w dwóch grupach.
2023-11-08 Czytaj dalej...

2 edycja Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zakończona!

W Londynie i Paryżu odbyły się ostatnie zjazdy kursów 2 edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Na zakończenie absolwenci otrzymali świadectwa i certyfikaty potwierdzające udział w kursach. – Gratuluję wytrwałości i cieszę się, że oferta naszego Uniwersytetu spotkała się z tak dobrym przyjęciem – powiedział rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski do absolwentów Studium, którego organizatorem jest Centrum Polonijne KUL. Już w listopadzie ruszy kolejna, 3 edycja Studium.

 

2023-10-31 Czytaj dalej...

Rektor KUL w Berlinie: Chcemy dzielić się dobrem i wiedzą na całym świecie

- Nasza oferta edukacyjna spotkała się w Niemczech z bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego dziś chcemy przynieść to co mamy najlepsze w postaci dydaktyki opartej na znakomitych badaniach, które prowadzą nasi naukowcy - zapewniał w Ambasadzie RP w Berlinie rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Podczas spotkania inaugurującego obecność Centrum Polonijnego KUL w Niemczech przedstawiciele uniwersytetu przedstawili ofertę 3 edycji kursów realizowanych w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

 

 

2023-09-24 Czytaj dalej...

Rektor KUL do rodzin polonijnych: Wspólnym fundamentem są wartości chrześcijańskie

- Wspólnym fundamentem dla rodzin są wartości chrześcijańskie. To uczestnictwo w Mszy św., wspólna modlitwa, rozmowa, ale również wspomniane wartości, które my, jako katolicka uczelnia ze 105-letnią historią pielęgnujemy - mówił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas wystąpienia na VI Światowym Kongresie Rodzin Polonijnych w Gdańsku. Rektor przedstawił ofertę edukacyjną dla Polonii oraz zaprosił do udziału w kursach i szkoleniach 3. edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, które działa w ramach Centrum Polonijnego KUL. W Kongresie bierze udział blisko 500 osób z 28 krajów.
2023-09-15 Czytaj dalej...

Lato z KUL 2023 z dofinansowaniem Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

 
2023-08-11 Czytaj dalej...

Wakacje z KUL 2023 dla dzieci polonijnych

Centrum Polonijne KUL i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają dzieci i młodzież polonijną do udziału w letnim obozie "Lato z KUL 2023". Od 12 do 19 sierpnia w Domu Pracy Twórczej KUL - Rajchertówce w Kazimierzu Dolnym młodzi wezmą udział w warsztatach językowych, dziennikarskich, filmowych i artystycznych podnoszących ich wiedzę o języku, kulturze i historii Polski. Będzie też czas na integrację i wspólną zabawę. Udział w obozie jest dla uczestników bezpłatny.


2023-08-04 Czytaj dalej...

Zmiana nazwy na Centrum Polonijne KUL

Decyzją ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, rektora KUL, ulega zmianie nazwa Akademii Polonijnej KUL. Zgodnie z zarządzeniem z dnia 21 lipca 2023r. nowa nazwa jednostki odpowiedzialnej na KUL za koordynację i rozwój działań podejmowanych przez KUL na rzecz Polonii, to Centrum Polonijne KUL.

2023-07-27


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona