Pierwsi Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Świadectwa i certyfikaty ukończenia kursu Nowe media i komunikacja odebrali pierwsi Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Podczas ostatniego spotkania szkoleniowego, w Seminarium Polskim w Paryżu, stacjonarnie udział wzięli uczestnicy kursu m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii i USA oraz kilkadziesiąt osób z innych krajów poprzez transmisję online. Absolwentom gratulacje złożyli w Paryżu dr hab. Janusz Bień, prof. KUL, dyrektor Akademii Polonijnej KUL oraz jego zastępca, dr Wojciech Wciseł, Koordynator Studium.

 

Ten dzień jest szczególny, gdyż jest to pierwszy kurs zrealizowany w całości w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, ale również dlatego, iż obchodzimy w nim 18-tą rocznicę śmierci naszego Papieża, św. Jana Pawła II - podkreślił, zwracając się do Absolwentów, prof. Janusz Bień, dyrektor Akademii Polonijnej KUL. Nawet najlepszy pomysł czy projekt nie może się powieść, gdy brak jest wykonawców. To Państwo, uczestnicy, jesteście jego wykonawcami na równi organizatorami, dlatego z całego serca dziękuję za  zaangażowanie, wytrwałość i serdeczną współpracę z wykładowcami. Żywię głęboką nadzieję, iż wiedza oraz kompetencje nabyte podczas kursu zostaną wykorzystane w Państwa życiu zawodowym. Akademia Polonijna KUL zaprasza do dalszej współpracy w ramach kolejnych edycji Studium i do uczestnictwa w kolejnych kursach - mówił prof. Bień. 

Dyrektor Akademii podziękował również organizatorom tego projektu, z koordynatorem Studium dr. Wojciechem Wcisłem na czele, całej ekipie Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL, pracownikom Uniwersyteckiego Centrum Rozwoju Kompetencji, wykładowcom, a także współpracującej z KUL Polskiej Misji Katolickiej we Francji, w osobach rektora PMK w Paryżu, ks. Bogusława Brzysia i rektora Seminarium Polskiego ks. Krystiana Gawrona, oraz wszystkim innym, którzy swoją pracą przyczynili się do jego realizacji.

Niewątpliwie Studium to coś więcej niż tylko wiedza i umiejętności, które uczestnicy podczas zajęć otrzymują od prowadzących. To także nawiązywane kontakty i budowane relacje, których jest z każdymi zajęciami coraz więcej - podkreśla dr Wojciech Wciseł, koordynator Studium. Najlepszym dowodem jest życzliwość i gościnność podczas zjazdów stacjonarnych, które odbyły się w Londynie i Paryżu. - Chcemy naszą społeczność skupioną wokół Akademii Polonijnej i Studium KUL rozwijać przygotowując nowe projekty dla naszych Rodaków za granicą - zaznacza Wciseł.Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą powstało z inspiracji rektora KUL, ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, który zainaugurował jego działalność w listopadzie ub.r. W 1 edycji bierze udział ponad 300 uczestników m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Wszystkie zajęcia są dla uczestników bezpłatne, a prowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL w trybie hybrydowym: są to 4 dwudniowe zjazdy online i 2 dwudniowe zjazdy hybrydowe w krajach uczestników kursów (stacjonarne z transmisją online).

W marcu br. blisko 300 uczestników rozpoczęło zajęcia w 6 kursach 2 edycji Studium. Na listopad 2023 r. planowane jest rozpoczęcie kolejnej, już 3 edycji.


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona