Ruszyła rekrutacja na drugą edycję do Studium KUL dla Polonii

- Misją naszego uniwersytetu jest także docieranie do Polonii i Polaków na całym świecie. To motywuje nasze działania związane z ofertą edukacyjną dla rodaków za granicą - podkreślił rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski. Podczas niedawnego otwarcia biura Studium KUL w Paryżu rektor zaznaczył też, że przedsięwzięcie to wypływa z "tradycji bliskości uniwersytetu wobec osób, które potrzebują wsparcia edukacyjnego". - Uniwersytet jest akademickim Samarytaninem, którzy przychodzi i oferuje pomoc tym, którzy otwierają swoje serca - zwrócił uwagę, dodając, że takie podejście umacnia prestiż uczelni i pokazuje jej elitarność w świecie akademickim.

- Zajęcia dydaktyczne są okazją nie tylko do podnoszenia kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Stwarzają także możliwość osobistego rozwoju, promocji polskiej kultury, języka i historii. Zajęcia są również miejscem spotkania i wymiany doświadczeń dla Polonii z całego świata - mówi dr Wojciech Wciseł, kierownik ds. projektów edukacyjno-kulturalnych KUL dla Polonii i Polaków za granicą, koordynator Studium.

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność w listopadzie ub.r. W I edycji, w 6 kursach, bierze udział ponad 330 uczestników z 11 krajów, m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a prowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL w trybie hybrydowym: są to 4 dwudniowe zjazdy online i 2 dwudniowe zjazdy hybrydowe w krajach uczestników kursów (stacjonarne z transmisją online).

Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia Studium w języku polskim i angielskim. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów, opisy kursów i harmonogram zajęć dostępne są na stronie polonia.kul.pl.


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona