Wyzwania stojące przed językiem polskim na emigracji - zaproszenie na spotkanie

Zainaugurowany w niedzielę 10 grudnia w Mississaudze Kongres Języka Polskiego w Kanadzie to wykłady, prelekcje, dyskusje, warsztaty i spotkania o języku polskim. W najbliższą niedzielę 17 grudnia zapraszamy na spotkanie online z prof. Magdaleną Smoleń-Wawrzusiszyn, dyrektorem Instytutu Językoznawstwa KUL, która zajmuje się m.in. nauczaniem języka polskiego jako obcego/drugiego/odziedziczonego, kulturą języka polskiego, etyką i estetyką komunikacji językowej oraz retoryką stosowaną. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.30🇵🇱 (11.30🇨🇦).

 

Tematem spotkania będą wyzwania stojące dziś przed osobami używającymi języka polskiego oraz nauczycielami i rodzicami uczącymi języka polskiego w warunkach dwujęzyczności, migracji zarówno w szkołach polonijnych jak i w środowisku rodzinnym. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez względu na miejsce zamieszkania. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Link do spotkania: https://tiny.pl/cs9fz

Prof. Magdalena Smoleń-Wawrzusiszyn od ponad 25 lat pracuje zawodowo w Katedrze Języka Polskiego, jest dyrektorem Instytutu Językoznawstwa KUL. Zajmuje się m.in. nauczaniem języka polskiego jako obcego/drugiego/odziedziczonego, kulturą języka polskiego, etyką i estetyką komunikacji językowej oraz retoryką stosowaną - zwłaszcza kulturą wystąpień publicznych w języku polskim. Jest m.in. współautorką dwujęzycznej serii podręczników dla dzieci "Z Anią przez Polskę. Learn Polish with Ania". Wielokrotnie prowadziła kursy i warsztaty z nauczania języka polskiego i kultury polskiej dla środowisk polonijnych w USA, Kanadzie, Francji i Wielkiej Brytanii. Aktualnie pracuje nad programem językowym dla młodzieży polonijnej, który częściowo będzie testowany w szkole sobotniej w Missusaudze.

Spotkanie jest częścią projektu „Promocja języka polskiego wśród Polonii kanadyjskiej” realizowanego przez Centrum Polonijne KUL, Fundacja Rozwoju KUL i kanadyjski oddział Towarzystwa Przyjaciół KUL, dofinansowanego przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona